Epizody

1. řada (2006)

1x01 - Pilot 1x01 - Pilot (Pilot)

Autonehoda přivádí maršála Spojených států Jacka Cartera a mladou uprchlici Zoe do zvláštního městečka Eureky. Zatímco Jack čeká na opravu svého vozu, připojuje se k vyšetřování záhadného úkazu, který ohrožuje zdejší obyvatele, a postupně zjišťuje, jakou roli Eureka ve skutečnosti hraje.

1x02 - Many Happy Returns 1x02 - Many Happy Returns (Přešťastné návraty)

Carter a další obyvatelé Eureky se účastní pohřbu Susan a Waltera Perkinsových. Po návratu do kanceláře ho však čeká velké překvapení v podobě Susan, živé a zdravé. Mezitím místní výzkumné zařízení Global Dynamics dostává nového ředitele, Nathana Starka, bývalého manžela Allison.

1x03 - Before I Forget 1x03 - Before I Forget (Než zapomenu)

Do Eureky přijíždí proslulý vědec Jason Anderson, aby zde pro armádu dokončil důležité zařízení. Lidé ve městě a GD však krátce poté začnou pociťovat krátké výpadky paměti a celá záležitost vyústí až v to, že Jack omylem postřelí Henryho. A Zoe se zatím připojuje k Putnamovi a jeho inovované Shakespearově hře.

1x04 - Alienated 1x04 - Alienated (Spiklenci)

Na druhý den po filmovém večeru s přáteli se mladý pracovník GD nedostaví do práce. Krátce nato je Spencer nalezen uprostřed kruhu v obilí a tvrdí, že jej unesli mimozemšťané. A aby nebylo problémů málo, město navštěvuje kongresman Faraday, jehož komise rozhoduje o financování zdejšího výzkumu. A jak se zdá, mohl by mít prsty i ve Spencerově únosu.

1x05 - Invincible 1x05 - Invincible (Nezranitelný)

Po nehodě v laboratoři v Global Dynamics je výzkumník Carl Carlson propuštěn a vyhoštěn z Eureky kvůli opakujícím se problémům a téměř žádným výsledkům. Rozhodne se tedy se svým mizerným životem skoncovat, ale po pádu z mostu přichází na to, že ho dřívější nehoda obdařila novou schopností - nezranitelností.

1x06 - Dr. Nobel 1x06 - Dr. Nobel (Doktor Nobel)

Fargovi je přidělena nová kancelář a při její prohlídce objevuje staré zařízení, které s pomocí Spencera aktivuje. Jedná se zbraň ze studené války a obyvatelům města zbývá 24 hodin na její zneškodnění, než zasáhne nějaké větší město na Zemi. Když všechny pokusy selžou, Carter je nucen požádat o pomoc senilního dr. Thatchera.

1x07 - Blink 1x07 - Blink (Mžik)

Carter je přivolán, aby vyšetřil velice zvláštní autonehodu, při níž jaksi chybí viník. Není však možné, aby se od nehody dostal živý. To se za nedlouho potvrzuje, když je v lese kus od silnice nalezeno mrtvé, zohavené tělo. Než však Carter může začít případ řádně řešit, přijíždí Stark se speciálním týmem ze Sekce 5 a všechny důkazy zabavuje.

1x08 - Right as Raynes 1x08 - Right as Raynes (Z masa a kostí)

Do Eureky se vrací Callister Raynes, počítačový programátor, který kdysi kvůli neshodám s Nathanem Starkem odešel. Zhruba ve stejnou dobu se začínají všude po městě objevovat problémy s elektronikou, za které, jak Henry později zjišťuje, může počítačový virus. Carter se začíná domnívat, že by virus a nově příchozí mohli nějak souviset.

1x09 - Primal 1x09 - Primal (Pud)

Lowjack, místní psí postrach, je sražen autem a Taggart se k jeho ošetření rozhodne využít nového experimentu - nanoidů schopných opravovat živou tkáň. Nanoidům se však podaří uniknout, začnou na sebe brát podobu lidských bytostí. Hlavně Starka, jehož mozek je kvůli Fargově experimentu připojen k počítači a který sní o světové nadvládě.

1x10 - Purple Haze 1x10 - Purple Haze (Nachový opar)

Obyvatelé města nejsou ve své kůži - Fargo válčí se svým sousedem, Allison téměř svede Cartera, z Jo je puberťák, Henry má pocit, že ho všichni zneužívají a třeba Beverly roztrubuje všechny důvěrnosti, které jako terapeut o svých klientech ví. A Carter a Zoe, kteří záhadně zasaženi nejsou, se snaží přijít celé věci na kloub.

1x11 - H.O.U.S.E. Rules 1x11 - H.O.U.S.E. Rules (Pravidla cvokárny)

Poté, co se Henry rozhodne opustit Eureku a Jack se začne porozhlížet po nemovitostech, uvězní chytrý dům S.A.R.A.H. Cartera a další důležité obyvatele města. Obává se, že je město kvůli nesvárům mezi obyvateli v nebezpečí, a chce, aby své problémy vyřešili. Při pokusu o únik ale přebírá kontrolu původní armádní umělá inteligence - B.R.A.D.

1x12 - Once in a Lifetime 1x12 - Once in a Lifetime (Jednou za život)

Dostáváme se do roku 2010, v němž jsou Carter a Allison manželé a čekají přírůstek, Jo chodí s Taggartem, Henry si vzal Kim a je hlavou Global Dynamics a Zoe končí středí školu. Idylku však narušuje řada podivných událostí - ničivé tornádo a tělo, které se zničehonic objevilo v Sekci 5. Následné testy prozrazují, že patří Kim.

2. řada (2007)

2x01 - Phoenix Rising 2x01 - Phoenix Rising (Zrození Fénixe)

Carter a Henry se začínají přizpůsobovat mírně odlišné časové linii, Stark přichází o svůj post v GD a obyvatelé Eureky se připravují na zatmění Slunce. Při něm však dojde k nečekané události - samovznícení Kevinova terapeuta Wayna Kwana. Bohužel se, jak čas ukáže, nejedná o ojedinělý případ.

2x02 - Try, Try Again 2x02 - Try, Try Again (Zkoušej to dál)

Kvůli změně ve vedení dochází v Global Dynamics k restartu počítače a Fargo se při něm ocitá uvězněný uvnitř osobního silového pole. To se začíná nebezpečně rozšiřovat a ničit vše, co mu stojí v cestě. Carter a Stark proto spojují síly a snaží se přijít s řešením, které by nezahrnovalo shození Farga do jámy na testování zbraní spolu s jadernou bombou.

2x03 - Unpredictable 2x03 - Unpredictable (Bouřková fronta)

Carterova ex-manželka Abby přijíždí do města kvůli 16. narozeninám Zoe a Eureku zatím sužuje jedna podivná změna počasí za druhou - příšerný mráz v lázních, bouře, či sněžení v této roční době. Zdá se, že za problémy může místní odborník Stephen Witicus. Pro svůj zdravotní stav ale problémy způsobit nemohl, což šerifa vrací zpátky na začátek vyšetřování.

2x04 - Games People Play 2x04 - Games People Play (Prazvláštní hry)

Carter se s Jo vydává řešit problém s hlukem a dostává při tom ránu do hlavy. Když se konečně dostane domů, narazí na naštvanou Zoe, která odmítá opustit město se svou mámou. To je však nic v porovnání s tím, co ho čeká. Lidé v Eurece začnou jeden po druhém záhadně mizet a když zmizí, nikdo si na ně nevzpomíná.

2x05 - Duck, Duck Goose 2x05 - Duck, Duck Goose (Potrefené husy)

Tesla, střední škola v Eurece, pořádá vědeckou výstavu a Zoe je přinucena čelit svým soupeřkám. Jednoduché to nemá ani město a jeho obyvatelé. Něco začalo přitahovat vesmírný odpad z oběžné dráhy Země a Eurece tak hrozí zničení. Pokud tedy Carter neodhalí, co a kdo za problémem stojí a nepřijde na to, jak katastrofu odvrátit.

2x06 - Noche de Sueños 2x06 - Noche de Sueños (Noc plná snů)

Řidič havaruje s vozidlem plným toxického odpadu z Global Dynamics a celé město začne následně zažívat sdílené sny. Zpočátku jsou sny pro obyvatele Eureky neškodné - pro některé trapné a nepříjemné, pro jiné komické. Když však začnou lidé ve snech umírat, je nutné celé záležitosti co nejdříve přijít na kloub.

2x07 - Family Reunion 2x07 - Family Reunion (Rodinné shledání)

Při výměně zastaralého vybavení v laboratoři kryogeniky je náhodou objevena komora s člověkem uvnitř. Po jeho oživení vychází najevo, že jde o Pierra Farga, dědečka Douglase Farga a že se do kryostáze nenechal umístit dobrovolně. Ze zmražení a krádeže své životní práce obviňuje tehdejšího rivala dr. Sandrova.

2x08 - E = MC…? 2x08 - E = MC…? (Vím, že nic nevím)

Experiment, který má znovu vytvořit první okamžiky Velkého třesku, se zvrtne a promění město plné géniů na město pitomců, a to včetně osob, které za jeho průběh zodpovídají. Šerif tak spojuje síly s hrstkou nezasažených lidí a mladým hackerem a géniem Zanem Donovanem a snaží se experiment ohrožující Eureku dostat pod kontrolu.

2x09 - Sight Unseen 2x09 - Sight Unseen (Nevídaná podívaná)

V GD se řeší problém s měsíčními kameny, z nichž se začaly tvořit radioaktivní krystaly a Carter se po návštěvě čistírny vydává prověřit vloupání do místní lékárny. Bezpečnostní záznam ukazuje, že v něm měl prsty neviditelný zloděj. Od neviditelnosti se v minulosti upustilo, nyní patří k zakázaným projektům, ale jak se zdá, někdo v jejím výzkumu pokračuje.

2x10 - God Is in the Details 2x10 - God Is in the Details (Boží dopuštění)

Město postihuje řada podivných událostí - Zoe a její spolužačky oněmí, Allison je zasažena nějakým druhem bioluminiscence a voda laboratorním akváriu se náhle promění v kapalinu podobnou krvi. Lidé začínají věřit, že jde o rány Boží, a začínají znovu chodit na mše. Carter má ale spadeno na městskou reverendku, která by za tím vším mohla stát.

2x11 - Maneater 2x11 - Maneater (Objekt touhy)

Shodou okolností se po školení o sexuálním harašení stává šerif Carter objektem touhy všech žen ve městě. Celou věc by mohly mít na svědomí feromony, které Taggart použil u svých vlků. Řešení celé situace ale šerifovi začne komplikovat městská kanalizace a klimatizace, která způsobuje výbuchy po celé Eurece.

2x12 - All That Glitters… 2x12 - All That Glitters… (Není všechno zlato co se třpytí)

Eureka čelí nevysvětlitelnému jevu - všechny předměty z kovu se záhadně proměňují ve zlato. Zlato je ale na rozdíl od oceli dosti měkké a budovy v celém městě, včetně Global Dynamics, se začínají hroutit. Nathan zatím ve své laboratoři vězní Beverly Barloweovou, která, jak doufá, mu pomůže oddělit jeho syna od Artefaktu.

2x13 - A Night at Global Dynamics 2x13 - A Night at Global Dynamics (Noc v Global Dynamics)

Systém Global Dynamics spouští kvůli zmutované bakterii, co nyní požírá tkáně, karanténu a posílá celou místnost s Beverly, Henrym, Allison i jejím synem Kevinem do bezpečí. Carter, Taggart a Stark se snaží přijít na způsob, jak bakterii zničit, získat opět kontrolu nad budovou a jak se dostat ke Kevinovi a ostatním.

3. řada (2008-2009)

3x01 - Bad to the Drone 3x01 - Bad to the Drone (Vzpoura strojů)

Ministerstvo obrany zaměstnává a posílá do Eureky Evu Thorneovou, aby v Global Dynamics provedla patřičné změny, díky kterým si na sebe výzkumné zařízení začne vydělávat. Obyvatele města zatím terorizuje letoun s umělou inteligencí přezdívaný Martha, který během zkušebního testu unikl.

3x02 - What About Bob? 3x02 - What About Bob? (Kde je Bob?)

Šerif Carter se s Allison vydává do laboratoře 27 pátrat po zmizelém vědci Bobu Knobovi. Laboratoř je ve skutečnosti obří uzavřená biosféra nacházející se pod Global Dynamics, kterou posledních 11 let obývá 10 výzkumníků. Při vyšetřování ale vychází najevo, že zmizelý vědec se zmizelý vědec mění v plaza.

3x03 - Best in Faux 3x03 - Best in Faux (Umělý šampion)

V Eurece se připravuje další ročník výstavy psů, na níž vyhrává vynálezce, jehož čtyřnohý biometrický miláček se bude nejvíce blížit živému psovi. Když Fifi, jeden ze soutěžících psů, exploduje, je Carter přinucen záležitost prošetřit. Práci mu ale zkomplikuje zemětřesení, jehož je svědkem a které podle Allison nikdy nemohlo nastat.

3x04 - I Do Over 3x04 - I Do Over (Časová smyčka)

Carter má od rána den blbec. Rozbije se mu sprcha, pořeže se a zašpiní si uniformu a uprostřed toho zmatku se nečekaně objevuje jeho sestra Lexi. A po propuštění řady zaměstnanců v GD se celý nadšený vydává na svatební obřad Allison a Starka. Obřad se chýlí ke konci a na obloze se objevuje zvláštní jev, po němž se a Carter ocitá zpět v rozbité sprše.

3x05 - Show Me the Mummy 3x05 - Show Me the Mummy (Tajemství mumie)

Thorneová přivádí do GD archeologa Sebastiana Marxe společně s částí egyptské hrobky s mumií. Místní egyptolog, dr. Wilding, se snaží jejímu otevření všemožně zabránit. Bojí se totiž kletby, která mumifikovanou královnu obestírá. Krátce poté, co je sarkofág otevřen, se v GD začínají dít divné věci a mumie záhadně mizí.

3x06 - Phased and Confused 3x06 - Phased and Confused (Fáze, fáze, fázičky)

Carterovu sestru Lexi zachraňuje tajemný superhrdina, který dokáže procházet zdmi a způsobuje mezi obyvateli menší povyk. Eva Thorneová zatím pokračuje ve svém pátrání, využívá dovedností Zana a s jeho pomocí otevírá dávno zapomenutý vojenský komplex. Netuší však, že se tak zpřístupnil i další vchod přímo v místní škole.

3x07 - Here Come the Suns 3x07 - Here Come the Suns (Dvě Slunce)

Kampaně jednotlivých kandidátů na starostu Eureky jsou v plném proudu. Thorneová podporuje dr. Herreru, Fargo Vincenta a Zoe je v čele kampaně pro Lucase. Zane zatím v GD pracuje na nové látce chránící lidi před vysokými teplotami a Allison sděluje Lexi, že čeká dvojčata. Bezproblémový den ale narušuje druhé slunce, které se náhle objevuje na městem.

3x08 - From Fear to Eternity 3x08 - From Fear to Eternity (Věc Heuropulos)

Vztah Jo a Zana je podroben zkoušce, když jsou nešťastnou náhodou připoutáni k sobě a Thornová je i nadále tajnůstkářská. Těla nalezená ve starém vojenském zařízení nechává poslat pryč, aniž by je nechala Henryho prozkoumat, a nařizuje bunkr neprodyšně uzavřít. A se Zoe, která se v něm nedávno zranila, se začíná něco dít.

3x09 - Welcome Back Carter 3x09 - Welcome Back Carter (Vítej zpátky, Cartere)

Poté, co je Carter uvolněn ze své pozice šerifa, jeho místo přebírá robot Andy. Jack se tak uchází o práci u Národní bezpečnosti a Jo se vzdává svého odznaku. Odmítá totiž sloužit pod syntetickým šéfem. Andy se ukazuje jako dostatečně schopný, když hravě vyřeší problém s popadanými stromy na nedaleké silnici. Carter ale věří, že je za pádem stromů něco víc.

3x10 - Your Face or Mine? 3x10 - Your Face or Mine? (S cizí tváří)

Jo pravě dokončila rekvalifikační zkoušku, kterou ministerstvo obrany jednou za dva roky požaduje, a nyní je řada na Carterovi. Lupo tedy dočasně přebírá funkci šerifa a při následném rozhodování podpoří instalaci nového DNA skeneru v GD. Při prvním skenování ale dojde k poruše a Jo je málem zabita proudem, někdo totiž ukradl důležitou část zařízení.

3x11 - Insane in the P-Brane 3x11 - Insane in the P-Brane (Brána do páté dimenze)

Carter se vydává řešit problém s dr. Drechmeyerem, který z teoretické fyziky přesedlal na duchy. Po cestě do GD naráží na auto zaparkované uprostřed cesty a neznámou ženu, z níž se vyklube dr. Tess Fontana, známá Allison. Když se ale v Café Diem a na dalších místech objeví paranormální aktivita, něco rozhodně není v pořádku a možná za to může znovuotevřená Sekce 5.

3x12 - It's Not Easy Being Green 3x12 - It's Not Easy Being Green (Malý zelený mužík)

Na netypický bowlingový zápas, při němž jsou různé vychytávky a podvádění povoleny, přijíždí do Eureky tým protivníků z Oblasti 51. Allison a Tess se zatím snaží zjistit pomocí nového teleskopu víc o zdroji tajemného signálu z vesmíru a Carter naráží hned na dva problémy: Bowlingový tým Eureka zezelenal a někdo krade pro teleskop potřebné napájecí články.

3x13 - If You Build It… 3x13 - If You Build It… (Signál z vesmíru)

Když se stavba z ukradeného odpadu a elektroniky, podobající se Stonehenge, záhadně objeví, Carter zjišťuje, že jejími tvůrci se nevědomě stali městští teenageři – někdo (nebo spíš něco) je ovládá během spánku a jak se zdá, pochází to "tam zvenčí"…

3x14 - Ship Happens 3x14 - Ship Happens (Přistání po dvaceti letech)

Návrat Henryho lodi s sebou přináší šokující překvapení, kterého se Carter obává, a možnou příčinu katastrofálních elektrických anomálií ve městě…

3x15 - Shower the People 3x15 - Shower the People (Smrtonosná voda)

Kolegyně Allison se předhání s dárky pro její nový přírůstek do rodiny a Carter vyšetřuje smrt vědců, kteří se utopili na místech, kde je to zhola nemožné.

3x16 - You Don't Know Jack 3x16 - You Don't Know Jack (Vše zapomenuto)

Global Dynamics čeká sonické čištění, celé město mezitím zažije jakousi hromadnou ztrátu paměti a Carter zůstane s Allison právě během čištění uvězněn v G.D. A jediný způsob, jak uniknout, je pomoci Allison si vzpomenout, kdo vlastně je…

3x17 - Have an Ice Day 3x17 - Have an Ice Day (Ledové jádro)

První den v nové práci je pro dočasnou ředitelku Global Dynamics, Tess Fontanu, dosti skličující, když nové Arktické ledové jádro způsobí v Eurece dobu ledovou.

3x18 - What Goes Around Comes Around 3x18 - What Goes Around Comes Around (Loučení)

Zoe se chystá odejít na vysokou školu, Tess dostává nabídku na práci v Austrálii a nad Eurekou se vznáší jakási magnetická porucha...

4. řada (2010-2011)

4x01 - Founder's Day 4x01 - Founder's Day (Den zakladatelů)

Carter, Allison, Henry, Jo a Fargo se záhadně dostávají do vojenského tábora Eureka v roce 1947. Společnými silami musí najít cestu zpátky, aniž by narušili časovou linii.

4x02 - A New World 4x02 - A New World (Nový svět)

Pětice, která se právě vrátila z minulosti, se postupně seznamuje se změnami, který jejich malý výlet v čase způsobil. A kromě toho je nutné chytit Drobka, projekt Tess, který unikl.

4x03 - All the Rage 4x03 - All the Rage (K vzteku)

Seznamujeme se s dr. Isaacem Parrishem, neuznávaným vědcem, jehož nepřátelství se stalo nakažlivým a ovlivňuje všechny v Global Dynamics, což může vést ke katastrofickým následkům – hlavně pokud jde o Farga.

4x04 - The Story of O2 4x04 - The Story of O2 (Otrava kyslíkem)

V Eurece se všichni soustředí na týdenní Vesmírný festival, zatímco Carter přemýšlí, zda-li bude Zoe, kterou se právě chystá na Harvardu navštívit, dcerou, kterou si pamatuje.

4x05 - Crossing Over 4x05 - Crossing Over (Protnutí minulosti)

Claudia Donovanová ze Skladiště 13 navštivuje Eureku a místo toho, aby se kochala úžasnými vynálezy, se ale připojí k šerifu Carterovi a Fargovi, kteří se snaží přijít na kloub záhadné anomálii, kvůli níž se kolem města začínají objevovat předměty.

4x06 - Momstrosity 4x06 - Momstrosity (Monstrózní láska)

Carter vyráží tábořit s Kevinem, Fargem a dr. Grantem, jejich pobyt v přírodě ale naruší něco velmi nečekaného.

4x07 - Stoned 4x07 - Stoned (Na beton)

Zoe se vrací zpátky do města a rivalita mezi Carterem a Grantem se začíná stupňovat. Eureku zatím sužuje problém "se zkamenělostí".

4x08 - The Ex-Files 4x08 - The Ex-Files (Akta Ex)

Lidé z minulosti se vrací pronásledovat Cartera a další obyvatele Eureky.

4x09 - I'll Be Seeing You 4x09 - I'll Be Seeing You (Uvidíme se včera)

Carter s Grantem se v opět vrací zpátky časem do roku 1947, aby zachránili Allison.

4x10 - O' Little Town 4x10 - O' Little Town (Vánoční nadělení)

V Global Dynamics se koná zaměstnanecká vánoční párty. Tu však narušuje experiment s nestabilními hydrogenovými krystaly, který se dr. Noahu Drummerovi vymkne kontrole. Anebo je problém jinde?

(samostatná epizoda nezávislá na předchozím ději)

4x11 - Liftoff 4x11 - Liftoff (Start)

U Cartera doma se to nese v duchu netradiční svatební atmosféry, Zane se snaží odhalit utajované tajemství Jo a v Global Dynamics dochází k neplánovanému startu...

4x12 - Reprise 4x12 - Reprise (Repríza)

Jelikož Allison odjíždí na lékařskou konferenci, nechává své dvě ratolesti na hlídání Carterovi. Mezitím ministerstvo obrany posílá kvůli dřívějším událostem do městečka dr. Holly Martenovou, nikdo ale netuší, jestli přijíždí kvůli vyšetřování "nehody" nebo něčemu jinému…

4x13 - Glimpse 4x13 - Glimpse (Záblesk)

Kolem Farga se to začíná hemžit uchazeči-dobrovolníky na misi do vesmíru, Allison dále sužují bolesti hlavy, Carter se chystá pryč a Jo testuje speciální čočky, které pomáhají předpovídat možné bezpečnostní hrozby a katastrofy…

4x14 - Up in the Air 4x14 - Up in the Air (V oblacích)

Carter řeší případ ne zrovna typické bankovní loupeže, Jo dohlíží na výcvik kandidátů pro misi Astraeus a Fargo a Parrish se na svou stranu snaží získat Holly Martenovou…

4x15 - Omega Girls 4x15 - Omega Girls (Mezi námi děvčaty)

Do městečka Eureky se vrací Zoe a spolu s Jo zjišťuje, že je celé město v bezvědomí a že byla vyřazena komunikace…

4x16 - Of Mites and Men 4x16 - Of Mites and Men (O mravencích a lidech)

Carter a Allison zjišťují, že něco doslova rozežírá Global Dynamics, a na scénu se opět vrací senátorka Wenová kvůli další fázi výběru uchazečů pro misi Astraeus...

4x17 - Clash of the Titans 4x17 - Clash of the Titans (Souboj Titanů)

Jo zásobuje Henryho a Grace nápady na "svatbu", ministerstvo obrany posílá do Eureky auditora, aby přezkoumal Cartera a Allison, a návrat Drobka ohrožuje město jedovatými plyny…

4x18 - This One Time at Space Camp 4x18 - This One Time at Space Camp (Tenkrát na táboře)

Senátorka Wenová v rámci posledního hodnocení vybavuje kandidáty speciálními paměťovými zařízeními, která jsou schopna odhalit jejich skryté motivy ohledně toho, proč se chtějí k misi připojit. Stejná zařízení ale dostávají i Carter a Allison kvůli odvolání proti rozhodnutí, že mají ukončit svůj vztah…

4x19 - One Small Step 4x19 - One Small Step (Malý krůček)

Carter s Taggartem zkoumají záhadu "roztavené" krávy, Allison řeší otázku, kam bude její vztah s Jackem směřovat a zástupce šerifa Andy se kvůli počítačové chybě jako vůbec první ocitá na Titanu…

4x20 - One Giant Leap 4x20 - One Giant Leap (Obrovský skok)

Ani před startem Astraeua nedají pohromy našim hrdinům pokoj, Jo a Carter řeší záhadný útok na prezidentský konvoj, Eureku ohrožují kosmické anomálie a členové mise se pomalu loučí se svými nejbližšími…

4x21 - Do You See  What  I See? 4x21 - Do You See What I See?

Opět nastává čas Vánoc a šerif Carter a Allison tajně připravují překvapení pro své děti. Něco ale ovlivní fotonový generátor, který měl vytvořit zimní krajinu na Hlavní třídě, a celé město a jeho obyvatelé se tak mění v animované...

(samostatná epizoda nezávislá na předchozím ději)

5. řada (2012)

5x01 - Lost 5x01 - Lost

Když loď po nečekaném startu konečně nouzově přistane, Allison a ostatní členové posádky Astrauea s překvapením zjišťují, že se ocitli zpátky v Eurece a že byli pohřešováni celé čtyři roky!

5x02 - The Real Thing 5x02 - The Real Thing

Kevin navrhuje zařízení k nalezení posádky Astraeua, která se již měsíc pohřešuje. K jeho sestavení je však potřeba jisté součástky, tu se Andy s Carterem pokusí získat, ale při její krádeži jsou zatčeni…

5x03 - Force Quit 5x03 - Force Quit

Beverly Barloweová se v ní znovu objevuje v Eurece a vyhledává šerifa, aby ho požádala o pomoc. Rozhodla se změnit pomyslnou stranu, anebo jde o další podlý trik?

5x04 - Friendly Fire 5x04 - Friendly Fire

Carter a Jo dělají, co je v jejich silách, aby zachránili město před experimentem dr. Parrishe s chytrým ohněm, který se vymknul kontrole…

5x05 - Jack of All Trades 5x05 - Jack of All Trades

Carter si začíná nekontrolovaně vyměňovat těla s ostatními a Allison je nucena přijít s pomocí dříve, než jeho vědomí nadobro zmizí…

5x06 - Worst Case Scenario 5x06 - Worst Case Scenario

Poté, co někdo sabotuje počítače v GD, se v Eurece z běžného cvičení proti katastrofám stává realita…

5x07 - Ex Machina 5x07 - Ex Machina

Fargo je přesvědčený, že Holly je stále uvnitř počítače s Matrixem, ministerstvo obrany ale rozhodlo, že budou data z jeho pevných disků smazána a zařízení zabaveno…

5x08 - In Too Deep 5x08 - In Too Deep

Carterovo romantické překvapení pro Allison se mění ve smrtelné nebezpečí, když oba uvíznou v potápějící se mořské laboratoři a čas i kyslík jim rychle dochází…

5x09 - Smarter Carter 5x09 - Smarter Carter

Génius v Carterovi se pod vlivem chytré drogy začíná vymykat kontrole – začíná přepisovat zákony fyziky a ohrožovat své přátele a celé městečko…

5x10 - The Honeymooners 5x10 - The Honeymooners

Záhadný soubor přivádí Jo na stopu špiónům v Eurece. Tento objev má však ničivé následky a narušuje Jackovi a Allison plány na líbánky...

5x11 - Mirror Mirror 5x11 - Mirror Mirror

Porucha experimentu odřízne Eureku od okolního světa a hrozí zničením celého lidstva. Carter musí zjistit, kdo jej sabotoval a zastavit ho, než bude příliš pozdě…

5x12 - Double Take 5x12 - Double Take

Lidé z Eureky jsou unášeni a postupně nahrazováni svými dvojníky. Jedinou nadějí na záchranu města jsou Allison, Fargo a Zane, ale jen v případě, že je klony nechytí…

5x13 - Just Another Day 5x13 - Just Another Day

Ministerstvo obrany zastavuje financování Global Dynamics a začíná s přesunem jeho projektů. Nicméně ani v této těžké době nemá Eureka od problémů pokoj – po celém městě se začínají náhodně objevovat červí díry a hrozí jeho zničením…

Webizody Hide and Seek (2006)

Webizody byly uveřejňovány na oficiálních stránkách Eureky souběžně s premiérou epizod 1x02 - Many Happy Returns až 1x08 Right as Raynes mezi 25. čevencem a 5. zářím 2006.

V osmi částech postupně odhalujeme záhadu podivného stvoření, které napadlo skupinu teenagerů, co s kamerou špehovali Jo. Všechny díly opatřené českými titulky jsou k dispozici níže: